YABANCI ÖĞRENCİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye'nin Yeni Göç Sistemi ile İkamet İzinleri ,Türk Hukuk Sistemi ,Sağlık Sistemi ,Sosyal Güvenlik ,Eğitim Sistemi ve Mülkiyet Edinme Sistemi gibi konularda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Samsun İl Göç İdaresi Müdürlüğü rehberliğinde Samsun’da okuyan Uluslararası öğrenciler için bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Samsun İl Göç İdaresi Müdürlüğü OMÜ Uluslararası İletişim Birimi ve Uluslararası Öğrenciler Topluğunun ortaklaşa düzenlediği toplantı OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.
 
Öğrencileri bilgilendirmek ve sorularını yanıtlamak için ayrıca  Samsun Büyük Şehir Belediyesi, Canik ve İlkadım İlçe Belediyeleri, ve Kültür Müdürlüklerinden temsilcilerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını, Uluslararası İletişim Birimi Başkanı Doç Dr. Nalan Kızıltan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan yaptı.

 Toplantının yapılmasına İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nün rehberlik ettiğini söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, "Zaman ayırarak toplantıya katılan tüm temsilcilere ve katılanlara teşekkür ediyorum. Siz buraya, Samsun'daki yaşamınızı hem bir öğrenci hem de bir fert olarak nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz sorusunun cevabını almak için geldiniz. Zaman zaman Rektörlüğümüze ve Uluslararası İletişim Birimine gelerek, bizim yetkimiz dışında kalan ulaşım, vize gibi konularda yardım istiyorsunuz. Bugün burada, birinci ağızdan sorularınıza cevap alabileceğiniz yetkililer var. Bu nedenle bu toplantının çok verimli olacağına inanıyorum." dedi. Menan, uluslararası öğrencilerden, kendi ülkeleriyle alakalı topluklar kurarak ülkelerinin kültürünü tanıtmalarını ve kültür elçiliğini yapmalarını isteyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
Konuşmalarını yapmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcıları Burak KESKİN ve Hasan KILIÇ söz aldı.
 
Toplantı, OMÜ'nün yabancı uyruklu öğrencilere öğle yemeği ikram etmesinin ardından sona erdi.
Kayıt: 21.12.2015
Güncelleme:17.3.2017
Paylaş


WS05